Metropol hayatı cinselliği öldürüyor

29.11.2022
1.186
Metropol hayatı cinselliği öldürüyor

Türkiye’de metropol hayatının getirdiği yoğun stres ve zaman azlığı, araştırmalara göre her üç bayandan birinde cinsel gönülsüzlüğe yol açıyor. Cinsel gönülsüzlüğün rehabilitasyonu muhtemel. Ancak uzmanlar rehabilitasyonda …

Türkiye’de metropol hayatının getirdiği yoğun stres ve zaman azlığı, araştırmalara göre her üç bayandan birinde cinsel gönülsüzlüğe yol açıyor.

Cinsel gönülsüzlüğün rehabilitasyonu muhtemel. Ancak uzmanlar rehabilitasyonda zaferin çoğaldırılması için çiftlere doktora beraber müracaat etmelerini öneriyor.

Metropol hayatı da değiştirdi. Uzun çalışma saatlerinin, yoğun trafiğin insanlara zaman vazgeçmediğine işaret eden uzmanlara göre metropollerde artık fast-food stili cinsellik yaşanıyor.

Fast-food cinsellik kavrayışı bayanlardaki cinsel gönülsüzlüğün en ehemmiyetli sebeplerinden biri olarak kabul ediliyor. Araştırmalar cinsel gönülsüzlüğün her üç bayandan birinin meseleyi olduğunu gösteriyor.

Bayanlardaki cinsel gönülsüzlük meselesinin rehabilitasyonunda genellikle çiftler beraber terapiye alınıyor.

Bayanlarda cinsel gönülsüzlüğün cemiyette olağan bir vaziyetmiş gibi idrak edildiğine işaret eden uzmanlara göre, rehabilitasyon edilmediğinde birliktesi psikolojik meseleler de büyüyebiliyor.

NTV / Sibel Güneş

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=3423&cat=220&dt=2006/10/18

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.