Burun dolgusu hakkında öğrenmeniz gerekenler

05.01.2023
1.046
Burun dolgusu hakkında öğrenmeniz gerekenler

Burun ameliyatı olmaktan korkan ama burnunda farklılık isteyen şahıslar için harika bir haberimiz var! Op. Dr. Leyla Arvas, burun dolgusuyla izsiz, operasyonsuz burun estetiğinin muhtemel olduğunu söyledi.

Operasyonsuz burun estetiği, burun dolgusu ile hakikatleştirilebilir. Hyaluronik asit bazlı cilt dolgu malzemeleri, burundaki kemer görüntüsünü, burun ucu düşüklüğünü, burun kanatlarındaki biçim bozukluklarını gidererek buruna hatasız bir görünüm kazandırır. 
Burun dolgusu, muayenehane etrafta asıllaşır. Öncelikle hastaya anestezik krem uygulanır. 20-30 dakika sonra hastanın ve uzman hekimin kararıyla tanımlanmış noktalara cilt dolgusu enjekte edilir. Harekâttan sonra kızarma görülmesi banaldir, birkaç saat içinde kızarıklık yok olacaktır. Burun dolgusunun tesiri kalıcı değildir. 6-18 ay içinde burun dolgusu bedenden atılır. Bu sebeple burun ameliyatı olmadan, burundaki biçim bozukluklarını gidermek isteyenler tarafından burun dolgusu seçim edilir. 
Burun dolgusunun en büyük avantajlarından biri harekâtın çok kısa bir zamanda reelleşmesidir. Vasati 20-30 dakika içinde burun dolgusu bitirilir. Burun ameliyatı gibi iyileşme sürecine de gerek yoktur. Bu sebeple hastalar burun estetiği evveli burun dolgusu ile sanki ‘prova’ yapma kısmeti yakalar. Burun dolgusunun daha ekonomik olması da bu operasyonu burun estetiğinden daha erişilebilir bir hale getirmiştir.

Operasyonsuz burun estetiği ile neler yapabiliriz?
Burun dolgusu burun kanatlarına, burun kemiğine ve burun ucuna uygulanabilir. Hastanın ne kadar dolguya gereksinimi olacağına uzman hekim karar verecektir. Op. Dr. Leyla Arvas, burundaki biçim bozukluklarına, kontür yetersizlerine, asimetrik problemlere en uygun biçimde hastanın burnuna hyaluronik asit dolgusunun enjekte edilmesi gerektiği belirtmektedir. 
Burun dolgusu ile burun üzerindeki kemik yok edilebilir. Burun kemiğinin etrafına ilave edilen burun dolgusu sayesinde, burun kemiği dolgunun içine gömülür böylece burnunuz daha düz görünür. Burun kemiğinin yanı gizeme, burun ucuna da dolgu uygulanarak burnunuz daha kalkık gösterilebilir. 
Neden burun estetiği yerine burun dolgusu yaptırmalıyım?
Op. Leyla Arvas bu suali şöyle yanıtlıyor; “Artık cerrahi olmayan operasyonları yapmak için daha fazla alternatifimiz var. Operasyon olmamak, daha az tehlike, daha süratli iyileşme süresi, daha az yan tesir ve yeniden de çok eş neticeler anlamına kazanç. Dermal dolgu maddelerinin kullanıldığı yeni operasyonsuz burun estetiği yalnızca beş dakikada ve acısız bir biçimde bitirilebiliyor. Bunun yanı gizeme cerrahi rinoplasti de iyileşme süreci bir ay veya daha uzun oluyor. Bu sebeple süratli netice görmek ve hatasız bir burun görüntüsüne sahip olmak için hastalar burun dolgusunu seçim ediyor.’’
Burun dolgusunu sevmezsek ne olur?
Burun dolgusunun neticeleri kalıcı değildir. Bu sebeple neticeleri sevmezseniz birkaç ay içinde natürel olarak kendi burun görüntünüze sahip olabilirsiniz. Burun dolgusunu, burun ameliyatı sonrasında da kullanabilirsiniz. Cerrahi burun estetiğinden sonra burun ucunuzu kaldırmak ve burun kontörünüzü şekillendirmek için burun dolgusundan destek alabilirsiniz. Rinoplasti operasyonundan sonra hoşlanmadığınız noktalar için tekerrür operasyon olmak yerine burun dolgusu ile pratik bir biçimde hokka buruna kavuşun. 
Burun dolgusunun durdurulamaz yükselişi
Burun dolgusunun son senelerde bu kadar yükselmesinin nedeni şöhretlilerin de bu estetiği sıklıkla yaptırıp paylaşması olarak gösteriliyor. Sosyal medya şanlılarının, oyuncuların ve modellerin burnunda görülen minimal değişler kimsenin gözünden kaçmıyor! Burun estetiğine müddet bulamayan, burun estetiği yaptırmaya bir cinsli karar veremeyen hastalar için burun dolgusu harika bir çözüm haline geldi. Vasati bir yıl kalıcılığı olan burun dolgusu, hem burun estetiğinin provası olarak görülüyor hem de surata süratli ve natürel bir değiş ilave ediyor. Şayet siz de burnunuzdan mutlu değilseniz, burun dolgusu ile hayalinizdeki burna süratli ve pratik bir biçimde kavuşabilirsiniz. 
Bir günde ikinci yılan olayı! Bölgede sıkıntılılığa neden oldu!Hasta-fizyoterapist eşleşmesi bakım niteliğini yükselttiSakarya’da yaşayan ve 250 kilo olan Sevim Bal obezite ameliyatı ile 95 kiloya düştü

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.