İstenmeyen yağlara soğuk çözüm

03.01.2023
952
İstenmeyen yağlara soğuk çözüm

Dr. Ata Nejat Ertek istenmeyen yağlara lipoliz rehabilitasyonunun çözüm olduğunu söyledi.

Cildiye Uzmanı Ata Nejat Ertek, Soğuk lipoliz rehabilitasyonu bedenin göbek, yan bölge ve sezaryen la doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta yüzde 20 ile yüzde 40 oranında kalıcı olarak eksilmesini sağlayan rehabilitasyon yöntemi olduğunu ifade ederek, “Cinsiyet farkı korumaksızın bir çok bireyin meseleyi malum istenmeyen bölgesel yağlardır. Hareketsiz yaşam, sıhhatsiz ve balanssız beslenme, stres gibi etkenler bölgesel yağlanmanın yaradılışı kolaylaştırır.

 

Ne yazık ki, daha öncekine oranla oturarak, masa başında yapılan işler çoğaldıkça, bu mesele de bir o kadar artmaya devam ediyor. Bölgesel yağlardan kurtulmak için en faydalı yöntemlerin başında soğuk lipoliz geliyor. Bedende istenmeyen yağ birikimi olan bölgelerdeki yağları, emin dereceye kadar, çevredeki değişik dokulara hasar vermeden soğutarak , çeperlerini eritip bedenin çöpçü hücreleri olan makrofajlar tarafından emilerek yok edilmesi temeline dayanan bir beden şekillendirilme yöntemidir. Yöntem kolay ve acısızdır.

 

 

Yöntemde 45 dakika süresince rehabilitasyona devam edilirken, hasta bir yandan dinlenir. 45 dakikadan sona erdiğinde, makine operasyonu durdurur ve hasta hemen olağan hayatına geri dönebilir. Neticeler uygulamadan hemen sonra çok hafif olarak başlar ve en iyi neticeler 2 ila 4 ay sonrası alınır. Bu yöntem, yoğun ve kalıcı yerel yağ depolanmalarını eksilterek bedeni şekillendiren liposuction gibi çok kızgın ananesel rehabilitasyon yöntemlerinden çekinen bireyler için iyi bir seçenektir. Ayrıca Liposuction sonrası nekahet yarıyılında görülen sızılar, spazmlar, hematomlar, iş kayıpları ve hayat niteliğindeki düşüşler bu yöntemde görülmemektedir” dedi.

 

 

Dr. Ertek, uygulama ile üst ve alt karın bölgeleri, basenler, bel yan yağları, sırt bölgeleri ve iç bacaklarda çok galibiyetli neticeler alındığını belirterek, ”Uygulanan 45 dakikalık uygulama esnasında, ten altındaki yağ katmanı tene hasar vermeden hatasız bir hakimiyet ile soğutulur. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine neden olur.

 

 

Apoptozis; yağ hücre işlevleri küçülmesi geri dönüşümsüz kaybı anlamına kazanç. Ölü yağ hücreleri bedenin natürel enflamatuvar sistemi ile bedenden atılarak, zaman içerisinde yağ katmanında ehemmiyetli bir ölçüde incelme alana gelmesini sağlar. Hamileler,18 yaşından ufaklar, kriyobulinemi meseleyi olanlar, paroksismal cold hemoglobinüri soğukta beliren morluklar, raynaud belirtiyi olan bireyler uygulamadan uzak durmalılar. Bahsedilen hastalıklara sahip olmayan bireylere uygulandığında, rastgele bir yan tesiri kollanmamıştır. Rehabilitasyon yerlerinde geçici morarma, hafif sertlik gibi vaziyetler enderde olsa ortaya çıkabilmektedir” biçiminde konuştu.

 

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.