Hastalar, hak ve mesullüklerini bilmeli

21.12.2022
1.058
Hastalar, hak ve mesullüklerini bilmeli

Özel Denizli Tekden Hastanesi tarafından 26 Ekim ‘Hasta Hakları Günü’ sebebiyle hasta ve yakınlarına ‘hasta hakları ve mesullükleri’ mevzusunda bilgilendirme buluşması tertip edildi.Aktiflik kapsamında evvel Sağlık Kurumu Başhekimi Uzamn Dr.

Özel Denizli Tekden Hastanesi tarafından 26 Ekim ‘Hasta Hakları Günü’ sebebiyle hasta ve yakınlarına ‘hasta hakları ve mesullükleri’ mevzusunda bilgilendirme buluşması tertip edildi.
Aktiflik kapsamında evvel Sağlık Kurumu Başhekimi Uzamn Dr. Yusuf Polat, Genel Müdür Kemal Akcan, Genel Müdür Destekçisi Cemal Işık, Başhekim Destekçisi Dr. Ahmet Necip Kundak, Sağlık Kurumu Müdürü Necati Yurkunç, Başhemşire Cemile Balıkcıoğlu ve Hasta Hakları Birim Mesulü Betül Özdemir tarafından sağlık kurumu yataklı servisleri ziyaret etti. Ziyarette hasta ve yakınlarına karanfil hediye edildi.
Ardından yapılan bilgilendirmelerde hastaların kendilerine sunulan sağlık hizmetinden daha nitelikli bir biçimde faydalanabilmeleri için hak ve mesullükleri hakkında bilgiler aktarıldı.
Görüşülen hastalar ziyaretderi ve bilgilendirmeden dolayı dinledikleri memnuniyeti dile getirdiler. Ziyaret edilip karanfil hediye edilen bir hasta, “Çiçek almayalı 10 sene olmuştu, beni Tekden Hastanesi’nde konutumda gibi sezdirdiniz hepinize çok teşekkür ederim” dedi.
“Hastalarımız hak ve mesullüklerini bilmeli”
Faallikle alakalı açıklama yapan Polat, sağlık kurumundan sağlık hizmeti almak için müracaat eten tüm hastaların haklarına saygı dinlediklerini ve haklarını gözetmek için çalıştıklarını ifade ederek, “Hastalarımız için oldukça anlam ifade eden bu özel günde kendilerini ziyaret ederek hakları mevzusunda bilgilendirmelerde bulunduk. Hastalarımız bir meseleyle karşılaştıkları zaman çözüm için bilinçlenmeli, hak ve sorumluluklarını bilmelidirler. Yapmış olduğumuz bilgilendirmeler sayesinde hastalarımız kasvetlerini ve tekliflerini bizlere bildiriyorlar. Bizler de hastalarımızın en natürel hakları olan sağlık hizmetini, yetersizsiz ve yüksek memnuniyet oranı ile almasına önemseyen bir sağlık kuruluşu olarak, hasta hakları birimimizde hasta ve hasta yakınlarımızın müracaatlarını her daim değerlendiriyoruz. Hastalarımızın geri dönüşlerinden çok şey biliyoruz. Her hastamız bizim için bir hocadır. Tüm hastalarımızın Hasta Hakları Günü’nü kutluyorum” dedi.
“Hastalarımızı davetlilerimiz olarak görüyoruz”
Aktiflikler kapsamında sağlık kurumu çalışanlarına hizmet içi eğitimler tertip ederek “Etik ve Hasta Hakları” mevzusuna dikkat toplayan Hasta Hakları Birim Mesulü Betül Özdemir ise açıklamasında şunları söyledi:
“Hastalarımızı davetlilerimiz olarak görüyor ve memnuniyetleri için çok yoğun çalışıyoruz. Hastalarımızın, hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın hasta hak ve mesullükleri mevzusunda bilinçlenmesini önemsiyoruz. Bugün de Tekden ailesi olarak hastalarımızın hak ve mesullükleri mevzusunda bilinçlenmeleri için bir farkındalık çalışmasında bulunduk.” Burun estetiğinde büyük basitlik! Bakın nasıl yapılıyormuşProf. Dr. Uludüz: Her sene 6 milyon birey inme sebebiyle yaşamını kaybediyorFelce dikkat

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.