Obez olmanın tehlikeleri

26.11.2022
1.215
Obez olmanın tehlikeleri

Obez olma tehlikeleri hakkında öğrenmemiz gerekenler altta belirtilmiştir: * Obez olmak, yüksek oranda vefatla sonuçlanan bazı kanser cinsleri, şeker hastalığı, kalp hastalığı, felç, artrit, mesane hastalığı …

Obez olma tehlikeleri hakkında öğrenmemiz gerekenler altta belirtilmiştir:

* Obez olmak, yüksek oranda vefatla sonuçlanan bazı kanser cinsleri, şeker hastalığı, kalp hastalığı, felç, artrit, mesane hastalığı ve hipertansiyon yüksek kan tazyiki tehlikesini artırır.
* Obez olmak gerilimi artırır; fazla ağırlık vücudumuzun daha güç çalışmasına neden olur; soluk almayı, hareket etmeyi ve kalbin sıradan atmasını daha güç hale getirir.
* Obez olmak bunalımı artırır. Genel olarak, yaşam hakkında bunalıma gir­miş bireylerin bir haylisinin obez olması beklenen bir neticedir.
* Obez olmak sürükleyiciliğinizi eksiltir. Elbise bulmak, elbiselerin içinde kendini iyi sezmek ve ayrıca öbür bireylerin size hayran olması güçleşir.
* Obez olmak özgüveni eksiltir; her yaşta insanın kendisini bakımsızlığına neden olur.
* Obez olmak ayrımcılığa neden olabilir; obez fertler iş yaşamında, mektepte ve cemiyetsel olarak da ayrımcılıkla karşı karşıya kalabilirler.

Sağlık istatistikleri, vasati boyda bir ferdin beden ağırlığının 5-10 kilogram çoğalmasıyla dahi erken vefat tehlikesinin çoğaldığını kaydolur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.