Günlük porsiyon önerileri

14.02.2023
986
Günlük porsiyon önerileri

Bazı günlük teklifler, bir gizeme biçiminde her yiyecek grubu için verilir. Bu grupların her biri için tanımlanan porsiyon rakamı yaş, miktar, cinsiyet, sağlık gidişatı ve …

Bazı günlük teklifler, bir gizeme biçiminde her yiyecek grubu için verilir. Bu grupların her biri için tanımlanan porsiyon rakamı yaş, miktar, cinsiyet, sağlık gidişatı ve faal­lik seviyeyi gibi bir hayli etkene bağlıdır. Minik çocuklar ve 13-19 yaş arası gençler yüksek enerji gereksinimlerinden dolayı, sık sık ek yiyecek isterler. Hareketsiz şahıslar ve yaşlılar, az hareketli yaşam stillerinden dolayı daha az enerjiye ihtiyaç dinlerler. Kilo vermek isteyen fertler, tam tüketimlerini eksiltmek için porsiyon tekliflerini eksiltebilirler.

Altta sıhhati sürdürmek için önerilen günlük porsiyonların detayları vardır:

günlük porsiyon önerileri
Büyük hali için tıklayın

1600 kalori bir hayli hareketsiz kadın ve bazı yaşlı erişkinler için yeterlidir. 2200 kalori bir hayli çocuk, genç kız, az hareketli kadınlar ve hareketsiz erkekler için yeterlidir. 2800 kalori genç hareketli erkek ve oldukça faal kadınlar için yeterlidir.
*Gençlere sihrime ve büyümenin desteklenmesine destek etmesi için süt ve süt mahsulleri grubundan ek porsiyon gerekecektir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.