Erken Boşalma – Merak Edilenler Ve Tanı

25.05.2023
586
Erken Boşalma – Merak Edilenler Ve Tanı

Bazı beslenme unsurlarının özellikle kumpaslı kullanımına dikkat edildiğinde şahsın cinsel performansını artırması ve cinsel isteği de kamçılaması olası.

Bazı beslenme unsurlarının özellikle kumpaslı kullanımına dikkat edildiğinde şahsın cinsel performansını artırması ve cinsel isteği de kamçılaması olası. Cinsel istek bedendeki bazı biyokimyasal etkileşimler neticesinde ortaya çıkar ve son derece karışık bir mekanizmadır. Yalnızca cinsellik için değil, damar, kalp ve asap sistemleri için de yararlı olan perhiz ve yaşam stilleri performans kaybını önlüyor, hatta iyileştiriyor.

Kadın-Erkek Ayrımı Var Mı?

Cinsiyet ayrımı yok. Enteresan bir şekilde kadında da, erkekte de cinsel güdüleri uyaran, testosteron, başka bir deyişle erkeklik hormonu olarak bildiğimiz maddedir. Bu sebeple reel anlamda bir maddenin afrodizyak olabilmesi için kadında ve erkekte aynı mekanizma üzerinden tesir göstermesi gerekir.

Vitaminler Performansı Tesirler Mi?

E vitamininin antioksidan özelliği penis içerisindeki dokuların özelliklerini ve damar sistemini gözettiği için yararlı olabiliyor. Aynı zamanda erkeğin testis işlevlerinde de iyileşmelere yol açabiliyor. B vitamini, özellikle diyabetik olan bireylerde diyabetik şikâyetler ortaya çıkmadan evvel kullanılması gereken bir vitamin. Asapların şeker hastalığından en az hasar görmesini ve kendini yenileme kapasitelerini iyileştiriyor. Selenyum da sperm hareketlerini ve niteliğini artırmak için öneriliyor. Çinko da hem ereksiyon hem de sperm yapımındaki basamaklarda görev alan bir mineral.

İçki Cinsel Eforu Artırır Mı?

İnsanlar, içki içtiklerinde hafiflediklerini, cinselliğe daha iyi yanaştıklarını düşünürler. Bu doğrudur, ancak içkinin enerjisi çok yüksektir. Bedende gereğinden fazla enerji olduğu zaman bu yağa çevrilir. Dolayısıyla yağlanma ve damar tıkanıklığı süratleniyor. İçki, içeriği sebebiyle damarlarda genişleme yapıyor. Bedendeki uç damarlar eller, ayaklar, surat gibi genişlediği için ereksiyon sırasında penise giden kan ölçüsünde eksilme olur. İçki de belli dozlarda alınmalı. Fazla yağ damarları tıkadığı için mesele. Az yağ ise hormon balansını bozuyor. Anemi özellikle kadınlarda hormonal balansı bozuyor ve cinsel ihtar için, genital bölgeye kan gidişini azaltıyor.

Bisiklet kullanan dikkatli olsun

Cinsellikte Egzersizin Rolü Nedir?

Spor kendine güveni sağlıyor ama fazlaya kaçıldığında ciddi meseleler oluyor. Diyelim ki günde 5 kilometre koşuyorsunuz. Bedeniniz bunu idrak ediyor ve özellikle bacaklarınıza, ciğerlerinize giden damarlarınızı genişletiyor. Bu sefer hem erkek hem kadında genital bölgeye giden kan eksiliyor. Bu da cinsel anlamda mesele. Doğa bisikleti kullananların gözetici donanımları olmalı. Erkeklerde penise giden damarların çoğu su baskına bölgesindedir. Bisiklete binmeyle bu damarlarda zarar oluşur. Cinsellikte en ideal sporlar yüzme ve tempolu yürüyüştür. Hafif ağırlık kaldırma egzersizleri de iyi. Kumpaslı egzersizle kalp mevzusunda mesele yaşamayanlar da ileri yaşlara kadar cinsel performanslarını sürdürebilirler.

İşte Performans Artırıcılar!

İstiridye: Birçok edebi yapıtta afrodizyak olarak bahsedilen istiridye üzerine İtalyan ve Amerikalı bilim adamları muhtelif araştırmalar yapmış. Bu araştırmalara göre; kapsadığı bazı aminoasitlerin cinselliği sağlayan hormonları tetiklediği görülmüşse de, bu tesirin oluşması için zorunlu ölçü ve zaman kısa süreli kullanımda böyle bir tesirin görülmesini olası kılmamaktadır.Şampanya: Özel bir afrodizyak tesiri yoktur. Düşük dozdaki içki şahısların üzerlerindeki baskıyı atmalarını ve daha rahat sezmelerini sağlar. Fazla kullanıldığında ise cinsel performansta bozulmalar görülebilir.Havyar: Asırlardır afrodizyak olarak kullanılmaktadır. Kapsadığı çinko ölçüyü sebebiyle erkeklik hormonlarının imalini artırıyor. Çinkonun aynı zamanda sperm niteliğini de artırdığı belirlenmiştirÇikolata: Kapsadığı seratonin ve daha da ehemmiyetlisi fenetilamin maddeleri sebebiyle hafif cinsel istek çoğaldırıcı tesire sahiptir. Afrodizyak özelliklerinin açıklanabilir bilimsel istikametleri olsa da, yenilirken yaşanan haz, tesirin daha fazla olmasını sağlar.Ginseng: Ananesel Çin ve Güney Amerika tıbbında cinsel eforu artırmak üzere kullanılan bir köktür. Bir araştırma ginsengin cinsel isteği ve birleşme kapasitesini artırdığını ortaya koymuştur. Bu tesirlerini asap sistemi ve yumurtalıklar üzerinden gösterirken penis bölgesine gelen kan damarlarını da etkileyerek erkeklerdeki ereksiyon niteliğini de artırabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.