Elma

11.10.2023
180
Elma

Evrensel meyve, elma, sert kabuğunun altında kendini koru­yan yapısıyla kıtır kıtır yenen bir meyvedir. Bilim adamları el­manın yararlarını kanıtladılar: Kolesterolü ve tansiyonu düşü­rür. Her zaman …

Evrensel meyve, elma, sert kabuğunun altında kendini koru­yan yapısıyla kıtır kıtır yenen bir meyvedir. Bilim adamları el­manın yararlarını kanıtladılar: Kolesterolü ve tansiyonu düşü­rür. Her zaman belli oranda tüketmek anti-aging etkinlik sağlar; kandaki glisemi oranını düzenler (kandaki şeker oranı) ve diya­betten hızlandırdığı erken yaşlanmayı engeller. Şimdi kanser karşısında nasıl kesin sonuç vereceğini biliyorsunuz, şeker ora­nını düşürerek ve uzun süre yaşayarak. Bağışıklık sistemini güç­lendirir, her gün yemek çok iyidir.

Diğer yandan özel karışımlarıyla servis yapıldığında eklem ağrılarını ve diğer romatizma ağrılarını keser. Her gün listenin başında yer almalıdır kabızlık rahatsızlıklarını (lifleri ve geçişi kolaylaştıran diğer elemanları sayesinde) kesmeyi başarır ve is­hali keser (her gün lifleri sayesinde bağırsaklara bir jel şeklinde bir sıvı salar). Aynı zamanda ishale neden olan enfeksiyonları da anti-virüs kaynağı sayesinde tutar.

Günlük yemek için 3 fikir
Her gün kıtır kıtır yenmelidir, halkın dediği gibi: “Her gün yenen bir elma doktoru kovar.”
Komposto olarak, soğuk tatlı olarak, sıcak olarak diğer seb­ze püreleriyle birlikte kümes hayvanlarının yanında.
Küp şeklinde doğranarak üzerine limon sıkılarak karışık bir salatada veya meyve salatalarında

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.