Egzersiz Programınızı Aksatmayın

16.09.2023
245
Egzersiz Programınızı Aksatmayın

Egzersiz programına başlamak kolay, sürdürmek ise güçtür. İşte size birkaç teklif: Reelci ve kısa süreli hedefler tanımlayın. Yeni başladığınızda iki hafta vakitle günde 10 dakika yürüyüş …

Egzersiz programına başlamak kolay, sürdürmek ise güçtür. İşte size birkaç teklif:
Reelci ve kısa süreli hedefler tanımlayın. Yeni başladığınızda iki hafta vakitle günde 10 dakika yürüyüş yapmak uygulanabilir bir egzersizdir. Bunu yapmayı muvaffak olduğunuzda yeni bir hedef tanımlayabilirsiniz.
Uzun vadedeki hedefleriniz manalı olsun. Uzun süreli egzersiz programınız tasarınızı uygulama mevzusunda sizi motive etmelidir. Alakanızı sürükleyen spor dalları yeterince kilo vermeniz için uygun olmayabilir.
Egzersizi gerektiği gibi yapın. Bunu bilerek kendinizi sakatlama tehlikesinden ve gereğinden fazla yorulmaktan kurtulursunuz. Egzersizden evvel her zaman ısının ve kültür-fizik hareketleri yapın.
Etkinliklerinize spektrum kazandırın. Aerobik ve direnç egzersizlerini kombine faktörüz işin rutin sıkıcılığa bürünmesini önleyeceği gibi dayanıklılığınızı da artırır. Farklı egzersizler yapmayı deneyin, yürüyorsanız yolunuzu değiştirin.
Kayıt tutun. Bir gün dönüp baktığınızda ne kadar iyi bir vaziyete eriştiğinizi görmeniz motivasyonunuzu artıracaktır.
Evvelden tasarı yapın. Gelecek haftalarda yapacağınız egzersizleri evvelden tanımlayın ve yaptığınız tasarıya uyun.
Destek arayın. Bir dostunuzla ya da grupla egzersiz yaptığınızda programa uymanız kolaylaşır ve egzersiz yapmamak için gerekçe aramazsınız.
Durmayın. Ne kadar iyi göründüğünüzü ve kendinizi ne kadar sıhhatli sezdiğinizi düşünün ve kilo vermek için en ehemmiyetli usulün egzersiz olduğunu unutmayın. Bu noktaya kadar getirdiniz, bundan sonrasına boş vermeyin.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.