Kadınlara normal doğum önerisi

28.02.2023
864
Kadınlara normal doğum önerisi

Avrupa Bevliye Derneği’nce İstanbul CNR Expo Center’de tertip edilen 20. Avrupa Bevliye Kurultayı, muhtelif bilimsel seanslarla devam ediyor. Kadın bevliyesi ve kadının cinsel meselelerine ait sunum yapan …

Avrupa Bevliye Derneği’nce İstanbul CNR Expo Center’de tertip edilen 20. Avrupa Bevliye Kurultayı, muhtelif bilimsel seanslarla devam ediyor.

Kadın bevliyesi ve kadının cinsel meselelerine ait sunum yapan İtalya’nın Pavia Üniversitesi’nden Rossella Nappi, gazetecilerin sorularını cevapladı.

Kadınların en ehemmiyetli meselelerinin başında, ilişki sırasında idrar kaçırmanın geldiğini ve bunun büyük bir fobi haline dönüştüğünü belirten Nappi, ”Bu, partnerini negatif etkileme fobisine dönüşüyor ve muhtelif psikolojik meseleleri de birliktesi getiriyor” dedi.

Nappi, idrar kaçırmanın sebepleri arasında olağan doğum sırasında vajina adalelerinde oluşan rahatsızlıklar ve enfeksiyonların bulunduğunu ifade ederek, rehabilitasyonun muhtelif ilaçlarla veya kolay egzersizlerle muhtemel olduğu belirtti.

Kadın doğum sağlığına da değinen Nappi, çocuk sıhhati ve kadın bedeninde görülebilecek bir hayli tehlike açısından sezaryenle doğumun sıhhatli olduğunu kaydolan Nappi, şöyle konuştu:

”Sezaryenle doğumun yararları var ama kuaföre saç kestirmeye gider gibi doğuma gitmeyi değil, kadınlara olağan vajinal doğum yapmalarını öneririm. Zira yapılan bilimsel araştırmalarda, olağan doğum yapan anneler ile sezaryenle doğum yapanlar arasında, analık duygusunu hayata, çocuğa bağlılık gibi mevzularda ciddi değişiklikler gözlemlenmiştir. Ben anne değilim ama şayet anne olmaya karar verirsem natürel ki olağan doğumu seçim ederim.’

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.