Duyma Aygıtı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

23.11.2022
1.123
Duyma Aygıtı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Duyma aygıtları veya duyma aygıtları, kulağın arda veya içine uygulanan minik elektronik makinelerdir ve sensörinöral duyma bozukluğu olan bireylerin duyma duyusunun bir kısmını kurtarmasını garanti ederek yaşam niteliklerini ehemmiyetli miktarda artırır.

Duyma kaybının ve sensörinöral sağırlığın yaygın sebepleri:Misalin, Ménière belirtiyi gibi hastalıklar.Misalin bir havai fişek veya bir lastiğin kulakların yakınında patlamasından kaynaklanan yankı travma; Presbycusis. İhtiyarlamaya bağlı duyma kaybının eksilmesidir.
Duyma aygıtı Duyma aygıtları, kullanıcıya kuvvetlendirilmiş ses titreşimlerini, başka bir deyişle asılda olduğundan daha yüksek bir ses seviyesinde ileterek çalışır. Başka bir deyişle, bir televizyonun pozitif ses tertip edicisi gibi davranırlar bu da tonu yükseltir.
Duyma duyunuzu kaybettiğinizi düşünüyorsanız, bir hekime veya duyma kaybı mevzusunda uzmanlaşmış başka bir sağlık uzmanına görünmeyi düşünün. Bir duyma aygıtı gerekiyorsa, azıcık araştırma yapmak iyi bir fikirdir. Piyasada pek çok duyma aygıtı markaları ve bu markaların 100’şöhret üstünde alternatifleri  var.   Duyma aygıtı pahalı olabilir, ancak doğru aygıt dinleme niteliğinize takviyeci olacaktır.  Başlamanıza takviyeci olacak birkaç ipucu verelim; Duyma aygıtı nasihat anekdotlarımıza altta erişebilirsiniz.
Duyma Aygıtı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler
Emin bir sağlayıcı arayın. Ziyaret etmeden evvel ailenizden ve dostlarınızdan nasihat isteyin, hekiminizle konuşun ve potansiyel satıcıları perakendeciler, odyologlar ve dağıtıcılar çevrimiçi olarak hakimiyet edin. Uzmanın ismini ve üreticinin ismini çevrimiçi bir arama motoruna girin ve öteki insanların ne söyleyeceğini bilin.
Maliyeti düşünün. Bir Hayli teknolojik makinede olduğu gibi, daha pahalı bir model sizin için maliyetine değer olabilir veya gerçekten gereksiniminiz olmayan ziynetli özellikler kapsayabilir. Aynı zamanda, maliyeti son derece düşük görünen duyma makinelerine de kuşkuyla yanaşın.
Satış baskısına direnin. Sadece suallerinizin cevaplarından memnun olduğunuzda satın alın. Muhatap olduğunuz şahsın servis ve bakım ile alakalı taahhütlerini veya garantilerini yazılı satın alma kontratına koyduğundan emin olun.
Evvel sınamadan bir duyma aygıtı alımı yapmayın..  Garanti hakkında bilgi alın. Garanti süresi ne kadar? Uzatılabilir mi? Bakım içeriyor mu? Üretici veya lisanslı duyma sıhhati uzmanı tarafından onaylanıyor  mu?
Aygıtınızın bakıma veya onarıma gereksinimi varsa, ödünç verilmiş fiyatsız bir duyma aygıtı alıp alamayacağınızı mesele.
Toplam maliyete nelerin dahil olduğunu bilin. Duyma aygıtları, uygulama hizmetleri, takip, daha aşırısı? Detaylı bir liste alın ve laflı alıntılar ve yazılı taahhütler aldığınızdan emin olun.