Bu besinler uyku kaçırıyor

20.03.2023
837
Bu besinler uyku kaçırıyor

Rahat bir uyku istiyorsanız uyumadan evvel yediklerinize dikkat edin… Bir başka araştırma ise tiryakilerin derin uykuya dalamadıklarını ortaya çıkardı. İşte o yiyecekler Fasulye, brokoli, karnabahar, çikolata gibi …

Rahat bir uyku istiyorsanız uyumadan evvel yediklerinize dikkat edin…

Bir başka araştırma ise tiryakilerin derin uykuya dalamadıklarını ortaya çıkardı. İşte o yiyecekler

Fasulye, brokoli, karnabahar, çikolata gibi gıdalar, bazı baharatlar… Uzmanlar uyku düşmanı yiyecekleri açıkladı. Bir başka araştırma ise tiryakilerin derin uykuya dalamadıklarını ortaya çıkardı

Uyku sıhhatli yaşam için koşul. “6 ila 8 saatlik iyi bir uyku yalnızca gözlerinizin parlamasına, cildinizin gerilmesine zekânızın açılmasına neden olmaz aynı zamanda sizi 3 yaş genç gösterir” diyen uzmanlar, uyku kaçıran besinleri sıralayıp bunlardan kaçınılmasını istedi. İşte o yiyecekler:

Baharatlar: Sarmısak, acı biber ve diğer baharatlar mide yanması yapabilir.

Büyük porsiyon: Çok yemeğin sindirimi saatler sürer. Bu sebeple akşam değil öğlen yemeklerinde büyük porsiyon seçim edilmeli.

Gaz ambarları: Fasulye, brokoli, karnabahar, Brüksel lahanası gibi gaz yapan sebzeler akşamları harcanmamalı.

Sürat ayarı: Lokmalar birbiri arkasına süratli bir biçimde yutulmamalı, bu sırada mideye bolca hava dolar. Bu da kabarıklık yapar.

İçki: Evvel uyuşturur ancak sonra uyku kumpasını tamamen bozar.

Kahve: Kafein bedende 12 saat süresince kalır. Uyku meseleniz varsa çay, çikolata, kola ve diğer kafein kapsayan meşrubatlardan uzak durmalısınız.

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=54769&cat=220&dt=2008/02/08

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.