Yeşil çay Camellia sinensis

28.11.2022
1.144
Yeşil çay Camellia sinensis

Yeşil çay, testosteronu DHT’ye dönüştüren bir en­zim olan Tip I 5-alfa-redüktazı bu tip daha çok deride bulunurken, Tip II deri ve prostatta bulunur yasaklayan catechin’ler …

Yeşil çay, testosteronu DHT’ye dönüştüren bir en­zim olan Tip I 5-alfa-redüktazı bu tip daha çok deride bulunurken, Tip II deri ve prostatta bulunur yasaklayan catechin’ler ismi verilen bir grup bileşimi içerir.

Yeşil çay, finasteride’ye eş bir kimyasal reaksiyonla bedenin DHT üretmesini önler. Değişik olarak, finasteride bunu Tip II 5-alfa-redüktazı yasaklayarak yapar.

Bedenin basmakalıp miktarda DHT üretmesini yasaklama özelliğinden dolayı yeşil çay, yayımlan­mış araştırma ve klinik deneyler neticesinde erkek tipi kelliği önlemede etkili bulunmuştur. Ayrıca, yeşil çay yeminioksidanlar açısından da zengindir; artı bu çayın aktif catechin bileşikleri kolesterolü düşürür, yemini bakteriyel hareket sağlar ve kardiyo-vasküler sistemi korur.

Yeşil çayın kullanımı
Japonların milli içeceği sayılan bu lezzetli çayı içebilir ya da toz haline getirilmiş kapsül formunda kullanabilirsiniz. Bunu içtiğiniz “basmakalıp” çay ile karıştırmayın. Yeşil çay değişiktir ve etiketinde özel­likle yeşil çay yazar. Çay bitkisinin fermente edil­memiş yapraklarından yapılır Genelde içilen siyah çay bitkinin fermente edilmiş versiyonudur. Yeşil çay toksik değildir ve yan etkisi yoktur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.