Şimdi de keçi gribi!

29.11.2022
1.153
Şimdi de keçi gribi!

Türk toplumu bu yıl onunla karşı karşıya! KIŞ mevsimiyle beraber grip hadiselerinde ciddi çoğalışlar yaşanıyor. Geçen seneyi “domuz gribi” ile geçiren Türk toplumu, bu yıl “inatçı” …

Türk toplumu bu yıl onunla karşı karşıya!

KIŞ mevsimiyle beraber grip hadiselerinde ciddi çoğalışlar yaşanıyor. Geçen seneyi “domuz gribi” ile geçiren Türk toplumu, bu yıl “inatçı” bir griple karşı karşıya. Yurttaşlar, uzun zaman geçmeyen gribe “keçi gribi” ismini verdi.

Enfeksiyon Hastaları Derneği Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, havaların soğumasıyla grip virüsünün uzun zaman canlı kaldığını anlattı. Gribe tutulan yurttaşlardan virüs numuneleri bir araya geldiğini aktaran Ceyhan, bunun yeni bir virüs olmadığını, mevsimsel grip olduğunu söyledi.

EN TESİRLİ KORUNMA:
AŞI Prof. Dr. Ceyhan yurttaşların grip virüsünden korunması için en ehemmiyetli yolun aşılanmak olduğunu belirterek şu bilgileri verdi: “Grip korkulması ve korunulması gereken bir hastalık. İşten efordan mektepten alıkoyuyor. Aşı hastalıktan, hastalığın ağır geçmesinden ve vefattan gözetiyor. Hastalananların işe veya mektebe gitmemesi gerekiyor.”

GAZETE HABERTURK- DENİZ BİLİROĞLU

Kaynak: http://www.haberturk.com/saglik/haber/594248-simdi-de-keci-gribi

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.