Pelvik eğme

27.06.2023
511
Pelvik eğme

Verimleri: Bu incelikli duruş bel bölgesindeki gerginliği yok etmek için muhteşemdir. Metot: Minderin üzerine düz yatın ve topuklarınız kalça­larınıza yakın duracak biçimde dizlerinizi bükün. Ayakları­nız birbirlerine …

Verimleri: Bu incelikli duruş bel bölgesindeki gerginliği yok etmek için muhteşemdir.

Metot: Minderin üzerine düz yatın ve topuklarınız kalça­larınıza yakın duracak biçimde dizlerinizi bükün. Ayakları­nız birbirlerine paralel ve kalça genişliğinde sarih durmalı­dır. Soluk verin ve hafifçe belinizi yere doğru bastırın. Kuyruksokumunuz yerden azıcık kalkacaktır. Soluk alırken göbeğinizi tavana doğru kaldırın ve kuyruksokumunuzun üzerinde usulca sallanın. Bunu yaparken belinizle yer arasında minik bir boşluk oluşmalıdır. Anekdot: Banalde kollarınız vücudunuzun iki yanında durmalıdır ama burada­ki model sizlere hareketi bütün olarak gösterebilmek için kollarını iki yana açmıştır.

Bu enerjik bir egzersizdir. Soluk ritminize uygun bir şe­kilde yavaş hareket ederek bu egzersizi 10 kere daha tek­rarlayın. Belinizde rastgele bir rahatsızlık hissi dinlememelisiniz. Kolay bir hareket olmasına karşın sırt ve bel ufala­gesindeki gerginliği yok eder ve bel sızılarını dindirmeye takviyeci olabilir.

Karşıt-duruş: Apanasana

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.