Hipertiroidi hastaları erken boşalıyor

23.05.2023
577
Hipertiroidi hastaları erken boşalıyor

Natürel bir yiyecek takviyeyi olan CoQ10’un kanseri önlemeden kan tazyikini düşürmeye, kalp adalelerini kuvvetlendirmeden aterosklerozu yavaşlatmaya, dişeti irinlerini önlemeden hafızaya kadar çok değişik alanlarda verimi olabileceği öğreniliyor.

Amerika Santiago Tıp Fakültesi’nde Beatrice Glomb liderliğinde yapılan bir çalışma bu muhteşem yiyecek yardımının yeni bir yeteneğine daha işaret ediyor. Kolesterol ilacı kullananların sık sık davacı oldukları cinsel efor kaybı ve orgazm problemi bu ilaçlarla beraber CoQ10 takviyeyi ile alanlarda daha az görülüyor.

Daha mutlu cinsellik için…

Reelinde evvelki bazı çalışmalarda statin kullananlara, beraber CoQ10 almaları zati nasihat ediliyordu. Zira statinler kolesterolle beraber bu bereketli natürel maddenin de seviyesini düşürüyordu. Biz statin kullanan hastalarımıza imkânları varsa günde 100 mg nitelikli bir CoQ10 takviyeyi almalarını nasihat ediyoruz.

Kolesterol ilacı kullananlar dikkat!

Bu yardımın olası statinlere bağlı oluşabilecek olası seks yaşamı meselelerini eksiltebilmesi bir başka avantaj haline gelmiş gibi görünüyor.

CoQ10 eczanelerde yiyecek takviyeyi olarak Qinone, Q-melt ve eşleri bulabilirsiniz. Kullandığı kolesterol ilacının cinsel eforunu eksilttiğini düşünenlere duyurulur.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.