Hasta-fizyoterapist eşleşmesi bakım niteliğini yükseltti

05.01.2023
1.038
Hasta-fizyoterapist eşleşmesi bakım niteliğini yükseltti

Yozgat Şehir Sağlık Kurumu bünyesindeki Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Muayenehaneyi’nde, barkot okutularak yapılan hasta ve fizyoterapist eşleşmesi bakım niteliği ve rehabilitasyonda galibiyete katkı sağlıyor.Yozgat Şehir Sağlık Kurumu Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Muayenehaneyi’nde, hasta ve fizyoterapist eşleştirmesi ile hangi hastaya hangi fizyoterapistin eşlik ettiği bilgisine erişilerek, hastanın rehabilitasyon tasarılarının kayıt altına alınması ve rehabilitasyon kesintisizliğini sağlamanın yanı gizeme, bakım niteliğine ve rehabilitasyondaki galibiyete ehemmiyetli katkı sağlıyor.

Yozgat Şehir Sağlık Kurumu bünyesindeki Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Muayenehaneyi’nde, barkot okutularak yapılan hasta ve fizyoterapist eşleşmesi bakım niteliği ve rehabilitasyonda galibiyete katkı sağlıyor.
Yozgat Şehir Sağlık Kurumu Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon Muayenehaneyi’nde, hasta ve fizyoterapist eşleştirmesi ile hangi hastaya hangi fizyoterapistin eşlik ettiği bilgisine erişilerek, hastanın rehabilitasyon tasarılarının kayıt altına alınması ve rehabilitasyon kesintisizliğini sağlamanın yanı gizeme, bakım niteliğine ve rehabilitasyondaki galibiyete ehemmiyetli katkı sağlıyor. Vasati yaşam ömrünün uzadığı tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de son senelerde yaşa bağlı olarak büyüyen pek çok sağlık problemi Fizik Rehabilitasyon ve Rehabilitasyon FTR hizmetlerine olan lüzumu artırıyor. Artan bu gereksinime paralel olarak verilen hizmetin niteliğinin yükseltilmesi için ise muhtelif usuller uygulamaya konuluyor. Bu kapsamda, Yozgat Şehir Sağlık Kurumu’nde Rönesans Şirket Hizmetleri tarafından yürütülen FTR hizmetleri, hasta ve fizyoterapist eşleştirmesi yapılmasının sağladığı katkılar yapılan bir çalışma ile ispata direndirildi.
FTR Muayenehaneyi’nde, rehabilitasyonda kesintisizlik ve galibiyetin artırılması çalışmaları kapsamında, istatistiki bilgiler üzerinde performans tahlilleri yapılarak, fizyoterapistlerin hasta bazlı rehabilitasyon adetlerine ve order edilmiş rehabilitasyon müddetlerine sistem üzerinden erişilemediği kollandı. Manuel olarak hakikatleştirilen takip sistemindeki bu noksanlığın giderilmesi için; rehabilitasyon evveli Rehabilitasyon Tasarıyı-Hasta-Fizyoterapist eşleştirmesine lüzum olduğuna karar verilerek yazılımsal süreç başlatıldı. Hastalardan fizyoterapistlerinin değiştiği mevzusunda gelen şikayetler üzerine uygulamaya konulan hasta ve fizyoterapist eşleşmesi sayesinde istisnai ve acil gidişatlar haricinde fizyoterapist başkalaşımlarına izin verilmedi. FTR Muayenehaneyi’nde, uyuyan hastaların bilekliklerinde bulunan kare kod, ayaktan gelen hastalarda ise hasta onam formunda bulunan hasta kimlik bilgilerinin bulunduğu barkod ile fizyoterapistin yaka kartındaki barkod okutularak hasta ve fizyoterapist eşleştirmesi yapıldı. Hasta, her seansa geldiğinde kendisine uygulanacak olan rehabilitasyon tasarısını görme ihtimali elde etti ve rehabilitasyonu hangi fizyoterapist ile başlamış ise onunla sonlandırıldı.
Doğru hastaya doğru rehabilitasyon süreci Rehabilitasyon Tasarıyı-Hasta-Fizyoterapist eşleşme uygulaması sayesinde hasta rehabilitasyon tasarısında muhtemel karmaşıklık tehlikeleri ortadan kaldırıldı. Hastanın rehabilitasyonuna başlayan aynı fizyoterapist ile rehabilitasyonunun sonlandırılması ile doğru hastaya doğru rehabilitasyon sürecine katkı sağlandı. Hasta güvenliğini sağlayan bu yapı ile hastaların doğru rehabilitasyonu, doğru zamanda ve doğru biçimde almalarına imkân tanındı. Rehabilitasyon süreci süresince rehabilitasyon tasarıyı, hasta ve fizyoterapist bilgilerine, fizyoterapistlerin performans ölçüm bilgilerine ve hastaların kaçar saat terapi aldığı istatistiklerine erişilerek yapılan tespit, inceleme ve raporlama çalışmalarına katkı sunuldu. Bu uygulama, fizyoterapistlerin işlerini basitleştirirken, hasta memnuniyetini de maksimum seviyeye çıkardı.

Bir günde ikinci yılan olayı! Bölgede sıkıntılılığa neden oldu!Sakarya’da yaşayan ve 250 kilo olan Sevim Bal obezite operasyonu ile 95 kiloya düştüUzmanlardan “hemoroid” ihtarı

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.