Hangi meyve suyu neye iyi gelir ?

18.09.2023
231
Hangi meyve suyu neye iyi gelir ?

Sıhhatli bı yaşam için öncelikle bol bol su için. Meyve suyu kılavuzu ! Her ne kadar marketlerde satılan bazı pastörize meyva sularının vitamin kapsadığı söylense de, …

Sıhhatli bı yaşam için öncelikle bol bol su için.

Meyve suyu kılavuzu !
Her ne kadar marketlerde satılan bazı pastörize meyva sularının vitamin kapsadığı söylense de, vitaminin ölçüyü taze meyva sularındakiyle karşılaştırma götürmez.

Üstelik meyva sularında bulunan vitamin ve folat minerali, operasyon görme ve saklanma evrelerinden etkilenir.

Bu sebeple bol vitaminli bir meşrubat arzuluyorsanız, en iyisi kendi meyva suyunuzu kendinizin hazırlaması, ya da taze bunalmış meyva suyu satın almanızdır.

Peki hangi meyva/sebze suları neye iyi kazanç?

Kızılcık neye iyi kazanç ?
Sistitin önlenmesini sağlar.
Kızılcık suyunda bulunan proantosiyadin isimli madde, mesane duvarına yapışan hasarlı bakterileri durdurarak, sidik yolu enfeksiyonu tehlikesini eksiltir. Oldukça yüksek oranda C vitamini kapsayan kızılcık suyunu, tatlı olmadığından şekersiz içmek güçtür. İlave Edilen şekerle birlikte, kapsadığı şeker seviyesi değişik meyva sularıyla aynı seviyeye kazanç.

Yaban mersini neye iyi kazanç ?
Cilde iyi kazanç, kansere karşı gözetici vazifeyi görür.
Yaban mersini, kansere neden olan özgür radikalleri yenen ve kolajeni bozulmaktan gözeten antosiyaninler açısından zengindir. Şayet meyvelerin suyunu çıkarmaktansa, ezerseniz o zaman bol lifli bir meşrubat da elde etmiş olursunuz.

Kara üzüm neye iyi kazanç ?
Kalp hastalıklarına, cilt ve saça iyi kazanç.
Kara üzüm, tıpkı kırmızı şarap gibi kan pıhtılarının birikmesini eksiltip daha iyi bir kan dolaşımı sağlar. Meyva şekerleri açısından zengindir, bir ölçü C vitamini kapsar ve saç ve cilt için de verimlidir.

Ananas neye iyi kazanç ?
Enerji verir ve sindirimi sağlar.
Ananasta, ağır proteinleri hazmetmeye yarayan bromelain enzimi vardır. Ayrıca natürel şekerler açısından da zengin olması enerji vermesini sağlar. Her 100 ml için 11 mg C vitamini kapsar.

Domates neye iyi kazanç ?
Zayıflamaya fayda. Özellikler erkek sıhhati için birebirdir.
250 ml’lik bir kadeh domates suyunda yalnızca 50 kalori bulunmaktadır. Ayrıca kapsadığı likopen sayesinde prostat kanseri tehlikesini eksilttiği iddia edilmekte.

Portakal neye iyi kazanç ?
Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve anemiye iyi kazanç.
İyi bir C vitamini ve folik asit kaynağıdır. Bu sebeple de hamile bayanların bolca harcaması bereketli olacaktır. Yemeklerle beraber içildiği takdirde, anemiye iyi gelen demirin emilimini artırır.

Elma neye iyi kazanç ?
Enerji verir, kalbi korur.
Kalbi gözeten flavonoidlerden bol ölçüde kapsar. Portakal suyundaki C vitamininin üçte biri elmada da bulunur. Enerjinin yavaş bir biçimde sarihe çıkmasını sağlayan fraktoz şekerinden bolca kapsar. Ancak bebeklerin ya da emekleyen çocukların midesini rahatsız edebilir.

Mango neye iyi kazanç ?
Gözlere ve cilde iyi kazanç. Kansere karşı gözetici özelliği vardır.
Özgür radikalleri yok eden beta karoten açısından zengindir. Beden, beta karoteni aynı zamanda A vitamini yapmakta kullanır ki, A vitamini de cilt, göz ve akciğer sıhhati için ehemmiyetlidir.

Greyfurt neye iyi kazanç ?
Bağışıklık sistemi için verimlidir.
C vitamini açısından zengindir. Ancak ilaç kullanıyorsanız dikkatli olmakta fayda vardır. Zira kollesterol düşüren ilaçlar gibi bazı ilaçlarla beraber alındığında mahzurlu olabilir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.