Evde hayvan beslemek

21.05.2023
602
Evde hayvan beslemek

Evinde hayvan beslenen çocukların bağışıklık sistemi daha güçlü, ancak yeniden de dikkatli olmak gerekli. İngiltere’de yapılan bir araştırma, konutlarında hayvan beslenen çocukların bağışıklık sisteminin daha güçlü …

Evinde hayvan beslenen çocukların bağışıklık sistemi daha güçlü, ancak yeniden de dikkatli olmak gerekli.

İngiltere’de yapılan bir araştırma, konutlarında hayvan beslenen çocukların bağışıklık sisteminin daha güçlü olduğunu ve hastalık sebebiyle mektebe gitmeme oranlarının düşük çıktığını ortaya koydu.

Konutta hayvan beslemenin en çok veriminin görüldüğü yaşların 5 ila 8 arası olduğunu da belirten uzmanlar, “ancak tam yaşlardaki çocukların bunun büyük yararını gördüğü ve hastalık sebebiyle devamsızlık yapmaktan kurtulduğu görülüyor” dedi.

Warwick Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya başkanlık eden Dr. June McNicholas, evinde hayvan beslenen çocukların beslenmeyenlere oranla her öğrenim senesinde mektebe vasati 18 gün daha fazla gidebildiğinin tespit edildiğini bildirdi.

Araştırma ayrıca, çocukların hayvanlarından edindikleri öteki bazı yararları gözler önüne seriyor. Çocukların yüzde 30’u korktuğu zamanlar hayvanları sayesini uysallaşırken, yüzde 28’i de aile azalarıyla ihtilaflarından sonra besledikleri hayvanın şefkatine sığınıyor.

YENİDEN DE DİKKATLİ OLMAK GEREK
Dr. McNicholas, tam verimlerine karşın hayvanların çocuklarda yaratabileceği sağlık problemlerine karşı dikkatli olunması ihtarını da tekrarlarken, hayvanlarda bulunan bazı asalakların çocuklarda karın sızısından göz tahribatına kadar muhtelif rahatsızlıkla yaratabildiğini kaydoldu.

Dr. McNicholas, “yeniden de hayvan sahibi olmanın çocuk üzerindeki verimleri, hasarlarıyla karşılaştırılamayacak kadar çok” dedi.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.