Ebola Alarmı Almanya’da

02.06.2023
457
Ebola Alarmı Almanya’da

Liberya’da Ebola ile gayrete karşı yağmalama hakikatleştir. Başkent Monrovia\’nın West Point isimli ilçesinde ebola virüsü kuşkulularının yakalandığı bir karantina merkezi bgerçekti.

Merkez yağmalanırken virüsü taşıdığından şüphelenilenler kaçtı. Yağmacılar, merkezdeki yatakları, yorganları, tıbbi malzemeleri yanlarına aldı.

Yetkililer, kaçırılan birçok malzemede kan kirleri olduğuna dikkat çekti ve  merkeze saldıranların da virüsü kapmış olabileceklerini belirtti.

Saldırı sırasında merkezde virüsü taşıdığından şüphelenilen en az 20 hastalandığı kaydolunuyor. Bazı kaynaklar hastaların tamamında virüsün tespit edilediğini iddia ediyor.

Protestocuların bölgeye öteki mesken birimlerinden kuşkulu hastaların getirilmesinden rahatsız oldukları belirtiliyor.

50 bin bireyin yaşadığı West Point\’te virüsün bu hadiseden sonra süratle dağılmasından evham ediliyor. Liberyalı yetkililer şu an için bölgeyi karantinaya almayı düşünmediklerini açıkladı.

 

BİNDEN FAZLA BİREY CAN VERDİ
Ebola salgını Şubat ayında Gine\’de başladı, Liberya, Sierra Leone ile Nijerya\’ya yayıldı.

Dünya Sağlık Teşkilatı bilgilerine göre virüs sebebiyle hayatını yitirenlerin rakamı bini aştı. 2 binden fazla bireyde de virüs tespit edildi.

Vücut akışkanlarıyla berişen ebola virüsü yüzde 90 oranında öldürüyor. Bununla birlikte son salgındaki vefat oranının yüzde 60 olduğu belirtiliyor.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.