E-sigaralar bela oldu

24.10.2023
255
E-sigaralar bela oldu

Sigarayı bırakmak için piyasaya sürülen e-sigara alarm veriyor. Hong Kong’taki bir firma tarafından üretilen ve hem nikotin bağımlılığından kurtulmanın yolu olarak, hem de “Her yerde içebilirsiniz” …

Sigarayı bırakmak için piyasaya sürülen e-sigara alarm veriyor.
Hong Kong’taki bir firma tarafından üretilen ve hem nikotin bağımlılığından kurtulmanın yolu olarak, hem de “Her yerde içebilirsiniz” reklamıyla piyasaya sürülen elektronik sigara alarm veriyor.

Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Daire Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nı da uyararak, “Elekronik sigara, sigara içmeye özendiriyor” uyarısı yaptı; pazarlama taktikleriyle sigarayı bırakmak isteyenlerin “kandırıldığını” söyledi.

Prof. Tuncer, elektronik sigarayı tamamen “sigara reklamı” olarak nitelendirdi ve “Sigara hareket özentisi ile başlar. Bir tarz, tavır, davranış kalıbıdır bu. Elektronik sigara, sigara içen insan davranışını besliyor. Toplumsal davranışı negatif ölçüde etkiliyor. Toplumu sigaraya itiyor. Sigarayı bırakanlar evde bununla avunabilir, ancak dışarıda içmemeli. Çünkü bu şekilde sigara reklamı yapıyorlar” eleştirilerinde bulundu.

Kaynak: http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=115670

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.