Çeşme

01.07.2023
444
Çeşme

Verimleri: Son derece gevşetici bir duruş olan Çeşme duruşu hamile bayanlara şiddetle öneri edilir, çün­kü tüm iç uzuvları ve fetüsü yerçe­kiminin tesirinden kurtararak rahat­latır. Kan …

Verimleri: Son derece gevşetici bir duruş olan Çeşme duruşu hamile bayanlara şiddetle öneri edilir, çün­kü tüm iç uzuvları ve fetüsü yerçe­kiminin tesirinden kurtararak rahat­latır. Kan dolaşımına dayanakçı olur ve ayrıca şişmiş damarların hafifletil­ması açısından da bereketlidir. Kendini­zi tazelenmiş sezmeniz için bu du­ruş son derece uygundur. UYARILAR: Olağanda son üç aylık yarıyılda ters duruşları yapmamanız gerekir, ama bu pozisyonda yalnızca bacaklarınızı havaya kaldıracağınız için bu ihtarı dikkate almayabilirsi­niz.

Metot: Duvara karşı çalışın ve ula­şabileceğiniz mesafede iki yastık bu­lundurun. Bacaklarınızı uzatarak ve kalçalarınız duvarın karşısında dura­cak biçimde yere oturun 1. Ağırlığı­nızı dirseklerinizin üzerine vererek geriye doğru dayanın ve yan dönün. Duvara dayadığınız bacaklarınızı sal­layın 2. Döndükten sonra duvarladik açı oluşturacak biçimde sırt üstü uyumanız ve ayaklarınızı tavana doğ­ru uzatmış olmanız gerekir. Kalçala­rınızı oynatarak olabildiğince duvara yanaştırın.

Dizlerinizi kırın ve ayaklarınızı duva­ra yerleştirin. Ayaklarınızla duvara bastırın ve kalçalarınızı havaya kaldı­rarak yanınıza aldığınız iki yastığı al­tına koyun. Böylece yastıklar ve kal­çalarınız duvara dokunacaktır. Şimdi kalçanızı ve basen bölgenizi yastıklara bastıracak biçimde indirin ve ba­caklarınızı yine duvar süresince tavana doğru düz uzatın 3. Kolları­nızı yere bedenînizin iki yanına doğ­ru uzatarak esneyin, gözlerinizi ka­patın ve rahatlayın.

Bu duruşu sonlandırmak için dizleri­nizi bükerek sağ tarafınıza dönün. Azıcık dinlenin. Sonra sol elinizi önü­nüze yere koyarak kendinizi itin ve oturma pozisyonuna geçin.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.