ANOREKTAL FİSTÜL (Anal Fistül, Perianal Fistül)

29.05.2023
519
ANOREKTAL FİSTÜL (Anal Fistül, Perianal Fistül)

Marulun faydaları ve tesirleri.

Galenos, bostani marulda soğukluk olmadığını, ancak gül suyu kadar soğukluk olduğunu söylemiştir. Onun, rutubeti, pancar ve ebegümecinin rutubeti arasında yer alır. 
Kimilerine göre, marulun yapı ve kuruluk bakımından lahanayla pazı cinsi sebzeler arasında yer aldığı söylenir. Ben, onun üçüncü derecede soğuk olduğunu söylediklerini ifade ediyorum. Doktorlara göre, yiyecek olarak hasarlı veya pek az besleyicidir. Bu doğru değildir. Marul, ikinci derecede soğuktur. 

Verimleri 

Marulun arınıcı, büzücü ve söktürücü özellikleri yoktur. Tuzlu , ekşi gibi özellikleri olmadığı için, bundan oluşan kan, öbür sebzelerden oluşan kana göre daha kırmızıdır. pişmiş marul besleyicidir. Marul, akışkanların birbiri ile anlaşmazlığından doğan şikayetlerde verimlidir. 
Yıkanmış marul iyidir. Yıkamak, marulun gaz yapıcı özelliğini artırır ve aynı zamanda tam sebzelerin soğukluğunu aşırılaştırır. O, hızla sindirilir. Asapsal şikayetleri hastalıkları önler. 

Şişler 

Yangılı şiş ve ödemler üzerinde tesirlidir. Büyük ödemler üzerinde tesirli olamaz. 

Hareket Organları

Eklemler üzerine haricen yakı, lapa uygulandığında bereketli olur. 

Baş Organları

Çiğ ya da pişmişi, uyku verir; dolayısıyla uykusuzluğu giderir. Sayıklamayı önler. Ayrıca başı güneşte yanmaktan korur. Bu drog, tıkanıklıkların ilacıdır. 

Görme

Yabani marulun sütü, kornea yaralarını pakler. Bostani marulun sütü de aynı tesiri gösterir. Marul külü, yanıklar için kullanılır. Yabani marul sütü, kirpiklerin dökülmesini önler. Yenmesi, göze hasar verir. 

Dışarı Atan Organlar

Onun tohumu, meniyi kurutur, cinsel hevesi eksiltir; orgazmı yavaşlatır ve ben bu Faydaların onun tohumunda görüldüğünü söylüyorum. Yarım dirhem marul sütü, suyla içilirse, bağırsaklarda ishal tesiri yapar. Gelişmiş göbekli bostani marulun sütü, yabani marul sütüne yakın tesire sahip olur. Marulun bağırsaklar üzerinde ishal ya da kabız tesiri yoktur.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.