Menopozdayken ve menopoz sonrasında riskleri nasıl azaltabilirsiniz ?

05.07.2023
477
Menopozdayken ve menopoz sonrasında riskleri nasıl azaltabilirsiniz ?

Menopoz ve menopoz sonrası için en iyi öneri beslenmenize dikkat etkenizdir. Doymuş yağları eksiltin. Kolesterolünüze dikkat edin. Sigarayı vazgeçin. En az haftada üç kere egzersiz …

Menopoz ve menopoz sonrası için en iyi öneri beslenmenize dikkat etkenizdir. Doymuş yağları eksiltin. Kolesterolünüze dikkat edin. Sigarayı vazgeçin. En az haftada üç kere egzersiz yapın.

Her sene sağlık hakimiyetinden geçin. Kumpaslı olarak tansiyonunuzu ölçtürün. Şayet kiloluysanız, az yağlı, bol lifli beslenme şeklini özümseyip diet yapmak zorundasınız.

Menopoz evveli doğum hakimiyet hapı kullanan bayanlar, kullanmayanlara oranla daha fazla kalp krizi geçirme tehlikeyi altındadırlar.

Hem sigara içip hem de doğum hakimiyet hapı kullanıyorsanız, öteki bayanlara oranla kalp krizi geçirme ihtimaliniz kırk kat, felç olma ihtimaliniz de yirmi iki kat çoğalıyor. Bu, özellikle otuz beş yaşın üstündeki bayanlar için geçerli. Yeni edindiğiniz bu bilgilerin ışığında, şayet sigara içiyor ve doğum hakimiyet hapı kullanıyorsanız yapmanız gereken şey çok kolay. SİGARAYI VAZGEÇİN. Şayet vazgeçemiyorsanız, başka bir doğum hakimiyet usulü uygulayın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.