Kahraman

27.06.2023
460
Kahraman

Faydaları: Kalp ve akciğerleri açar, uylukları ve diz bağlarını esnetir. İhtarlar: Dizinizle alakalı problemleri­niz varsa veya bacaklarınız şişse bu eg­zersizi yapmanızı önermiyoruz. Yüksek tansiyonunuz varsa ellerinizi …

Faydaları: Kalp ve akciğerleri açar, uylukları ve diz bağlarını esnetir.

İhtarlar: Dizinizle alakalı problemleri­niz varsa veya bacaklarınız şişse bu eg­zersizi yapmanızı önermiyoruz. Yüksek tansiyonunuz varsa ellerinizi başınızın üzerine kaldırmayın; bunun yerine başparmaklarınız göğüs kemiğinizin üzerinde olacak biçimde dua ediyormuş gibi durun. Virasana sırasında omuzla­rınızı kulak seviyesine kaldırmadığınız­dan emin olun.

Metot: Dizleriniz bitişik, ayaklarınız ise birbirlerinden azıcık ayrık vaziyette topuklarınızın üzerine oturun. Kalçanı­zı ayaklarınızın arasındaki boşluğa yer­leştirin. Uyluklarınız fazla gerileceği için kalçanızın altına bir yastık veya köpük bir blok koymanız gerekebilir alttaki fotoğrafa bakınız. Soluk alın ve kollarınızı başınızın üzerine kaldırın. Parmaklarınızı birbirlerine kenetleyin ve soluk verirken avuç içlerinizi tavana doğru döndürün. Omuzlannızdaki gerginlikten kurtulmak için onları iyice alt indirin. Dirseklerinizin düz dur­duğundan emin olun. Ujjayi soluğu alın ve rahat ettiğiniz zaman süresince pozis yonunuzu gözetin. Aynı pozisyonda yeterince kaldıktan sonra soluk vererek usulca kollarınızı iki yandan yere doğru indirin ve bacaklarınızı çözün.

Karşıt-duruş: Bacaklarınızı öne doğru iyice uzatın ve güçlü bir şekilde sallayın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.