Kadınlarda Cinsel Soğukluk: 11 Nedeni

20.03.2023
828
Kadınlarda Cinsel Soğukluk: 11 Nedeni

Cinsel hayatınızı uzun vakit ve sevinçle sürdürmek istiyorsanız, günlük hayatınızda bazı kaidelere uymanız gerekiyor. Altta mevzuyla cinsel hayatınızı gözetecek bazı başlıca teklifleri bulacaksınız.

Cinsel hayatınızı uzun vakit ve sevinçle sürdürmek istiyorsanız, günlük hayatınızda bazı kaidelere uymanız gerekiyor. Altta mevzuyla cinsel hayatınızı gözetecek bazı başlıca teklifleri bulacaksınız.

Kullandığınız İlaçlara Dikkat Edin:

Bazı ilaçlar, özellikle de yüksek tansiyon, kalp hastalıkları ve bunalım rehabilitasyonunda kullanılanlardan kimileri, iktidarsızlık yapabilmektedir. Yeni başladığınız bir ilaçtan sonra cinsel eforsuzluk oluştuysa hekiminizle görüşmelisiniz.

Beslenmenize Özen Gösterin:

Harcadığınız yiyeceklere dikkat ediniz. Muhtemel olduğunca az işlenmiş ve natürel mahsuller harcayın. Özellikle margarin cinsi yağlardan kaçının. Akışkan yağlardan muhtemel oldukça zeytinyağını seçim edin. Daha az kalori harcayın, sebze ve meyve kullanımınızı artırın. Kilo almamak kaydı ile fındık, ceviz, badem, fıstık ve kabak çekirdeği harcayın.

Kilo verin: Cinsel eforsuzluk ile alakalı pek çok hastalıkta, özellikle şeker hastalığında, hipertansiyon ve damar sertliğinde, kilo aşırılığı ve kiloluluk en ehemmiyetli etmendir. Kumpaslı bir kilo verme programı, damarlardaki kan akımını iyileştirip cinsel hayatınıza pozitif katkılar sağlar.

Kumpaslı Egzersiz Yapın:

Kumpaslı egzersiz alışkanlığı sizi seksüel efor eksilmesinin en ehemmiyetli etkenleri olan yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve damar sertliğinden gözetecek, damarlarınızı hep genç yakalayacaktır. Son yarıyılda yapılan bir çalışma özellikle erkeklerin egzersizden sonra ereksiyon eforlarının çoğaldığını bilimsel olarak göstermiştir.

Strese Dikkat:

Bunalımın ve bunalım rehabilitasyonunda kullanılan pek çok ilacın cinsel hayatı baskıladığı öğrenilmektedir. Ayrıca gerilimli, stres seviyeyi yüksek, asaplı erkeklerde cinsel efor kaybı daha erken yaşlarda ortaya çıkmakta ve daha yoğun seyretmektedir.

İçki ve Sigaradan Uzaklaşın:

İçki ve sigara da cinsel sıhhatin en aktif zehirli maddeleridir. Uzun süreli kullanımda cinsel efor ve isteğin eksilmemesi olanaksızdır. Cemiyetteki yanlış bir kanı özellikle içkinin cinsel eforu pozitif etkilediği doğrultusundadır. Bu son derece yanlış ve ters bir bilgidir. İçki yalnızca süperego üstbenlik’ya ait baskıyı başka bir deyişle dinsel, cemiyetsel ve ahlaki baskıyı eksiltir ancak cinsel eforu netlikle artırmaz.

Kumpaslı Seks Yapın:

Cinsel efor eksilmesinden korunmanın aktif yollarından biri de kumpaslı seks hayatıdır.

Yeterince Yatmaya Dikkat Edin:

Uykusuzluk ve bitkinlik, kumpaslı seks hayatının en ehemmiyetli zehirli maddeleridir.

Paniğe Kapılmayın:

Herkes zaman zaman cinsel eforsuzluk meseleyi yaşayabilir. Asla hemen paniğe kapılmayın. Bu yarıyıllarda kumpaslı dinlenme, kısa tatiller, kaçışlar size iyi gelecektir.

Hekiminizle Konuşun:

Cinsel efor kaybı meselenizi hekiminize bildirmekten çekinmeyin. Bu mesele bazen çok kolay bir yanılgıdan kaynaklanabilir. Seyrek de olsa ehemmiyetli bir sağlık meselesinin ilk bulgusu olabilir. Nedenin tanımlanmasında ve en uygun çözümün bulunmasında hekiminizden destek istemenizde fayda vardır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.