Cilt bakımı önerileri

08.07.2023
465
Cilt bakımı önerileri

Temel cilt bakımı teklifleriyle işe başlayalım. *Cildinize uygun bir sabun veya, arınıcı ürün bulun. -Sıradan-kuru ciltler için gliserinli sabun -Yağlı ciltler için kepekli sabun -Sivilce meseleyi olan ciltler için …

Temel cilt bakımı teklifleriyle işe başlayalım.
*Cildinize uygun bir sabun veya, arınıcı ürün bulun.
-Sıradan-kuru ciltler için gliserinli sabun
-Yağlı ciltler için kepekli sabun
-Sivilce meseleyi olan ciltler için İlaçlı Sabunlar Menopozda sivilce meselesiyle karşılaşabilirsiniz
-Yağlı ciltlere uygun yağsız krem veya jetler
-Kuru ciltler için sürdükten sonra kağıt mendille temizley e-ceğiniz kremler
-Kuru ıslatıcı krem veya losyonlar
Her şeyden ehemmiyetlisi, cildinizin daha öncekine oranla daha ince ve alıngan olduğunu unutmayın ve cildinizi vurmayın!
*Arındıktan sonra sıkılaştırıcı bir tonik sürün.

Menopozdayken, kullandığınız ürünnam içeriğine dikkat edin. İçki, aseton, kişisellik asit, resorsinol gibi cildinizi kurutan katkı maddelerinden uzak durun.
Cildiniz yağlı dahi olsa, içki derecesi sert ürünler kullanmayın. Bunlar teninizi gererek, daha çok yağ salgılanmasına yol açar.
*Suratınız nemliyken ıslatıcı sürün. Geceleri bir gece kremi kullanın. Her ikisini de az sürmeye özen gösterin. Gece terlemeleri ve ateş basması sizi terletebilir. Suratınızda gerektiğinden fazla krem varsa cildiniz solumaz. Şayet gözenekler kapanırsa, yeni hücre yaradılışı yavaşlar. Şayet gece terlemelerinden ve sıcak basmasından yakınıyorsanız, kesinlikle az krem sürün. Gözenekleriniz sarih kalsın.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.