Bu diyet 1 ayda 10 kilo verdiriyor

25.10.2023
240
Bu diyet 1 ayda 10 kilo verdiriyor

Bu aralar ‘göbeklendim’ diyenler bu yöntem bütün size göre. İşte ayrıntılar… Yaptığı 138 operasyonla obezite hastalarını 5 bin 162 kilogram zayıflatan Prof. Güner Öğünç “20 yıldır …

Bu aralar ‘göbeklendim’ diyenler bu yöntem bütün size göre. İşte ayrıntılar…

Yaptığı 138 operasyonla obezite hastalarını 5 bin 162 kilogram zayıflatan Prof. Güner Öğünç “20 yıldır aynı kilodayım. Yöntemimi uygulayarak bir ayda 10 kilo verebilirsiniz”dedi.

Antalya’da yaptığı 138 operasyonla obezite hastalarını 5 bin 162 kg zayıflatan Prof.Dr. Güner Öğünç, 20 yıldır aynı kiloda kalmanın gizemlerini anlattı. Akdeniz Üniversitesi Genel Cerrahi Kısmı’nde görevli Prof.Dr. Güner Öğünç, kendisine müracaat eten 138 obezite hastasını yaptığı mide kelepçesi, tüp mide, mide by-pass, Vertical bantlı gastro plastik ve jejino ileostomi yöntemleriyle 5 bin 162 kg zayıflattı.

UNVANI ZAYIFLATAN ÖĞRETMEN
1987 senesinden beri 68 kilo olduğunu söyleyen ve formda kalmasının gizemlerini anlatan Prof.Dr. Öğünç, “Herkes beni zayıflatan öğretmen olarak tanıyor. Şu ana kadar 138 hastamı manken gibi yaptım” dedi. Bireyin beslenme biçimi, obezite derecesi ve yaşam stiline göre 5 değişik operasyon yaptıklarını anlatan Öğünç, şöyle konuştu: “İnsanın zayıflaması için evvel psikolojik olarak kendisini hazırlaması gerekiyor. Benim onlara önerdiğim perhizle ayda 10 kilo verebilirler. Reelinde bu bir perhiz değil yaşam stili “dedi.

TEKNİĞİ TIP LİTERATÜRÜNDE
Kendisine ait “Öğünç Tekniği” hakkında da bilgi veren Prof.Dr. Güner Öğünç, laflarını şöyle bitirdi: “Böbrek yetmezliği sürükleyen hastalar için katedrolin takılmasında yaptığım yöntem kendi adımla üniversitelerde ders olarak okutulmaya başlandı. Bu yöntemle hastanın karnına bir ucu dışarıda tüp takılır. Buradan belirli aralıklarla özel akışkan karın içine verilir. Bir vakit karın içinde kaldıktan sonra akışkan dışarıya çıkarılır. Bu biçimde karın böbreğin yaptığı işlevi yerine getirir. Eskiki yöntemlerde takılan katedrol sıkça tıkanmakta ve karın içinde yer değiştirmekte ve sızıntı olmaktaydı. Hasta bu cins operasyonlarda çok ağrı sürüklüyordu. Bu yöntem tam bu negatiflikleri ortadan kaldırdı. Uygulanması azıcık güç olan yöntemim Türkiye’de kullanılmaya başlandı. Yakında yurt dışında da bu yöntemin kullanılacağını düşünüyorum.”

HOCANIN YÖNTEMİ
Prof. Öğünç yaşam şekli haline getirdiği beslenme sistemini ve uygulandığı takdirde bir ayda 10 kilo verdirecek yöntemini aktardı:

1Her sabah 05:00′de kalkıp yarım saat egzersiz yapıyorum.
2Yaz-kış dinlenmeden bir saat yüzüyorum.
3Kahvaltıda yarım litre yağsız süt içiyor, birkaç zeytinle yağsız peynir yiyorum.
4Öğle yemeğinde haşlanmış sebze, yağsız yoğurt yiyorum.
5Akşamları buğuda pişmiş sebze, bir kadeh taze bunalmış meyve suyu.
6Haftada bir kere buğuda pişmiş balık yiyorum.
7Zayıflamak isteyenler netlikle gazlı içeçeklerden uzak dursun.
8Yaptığım tek haylazlık kalbe iyi geldiği ve mutluluk verdiği için her gün bir adet çikolata yemek

Bu biçimde beslenen kilolu insanlar bir ayda 10 kilo verebilir.”

Bugün

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=46417&cat=220&dt=2007/12/04

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.