Soğan doğramak ruhu temizler

26.10.2023
235
Soğan doğramak ruhu temizler

Dokunaklı bir film seyredin ya da bol bol soğan doğrayın… Ruhunuz huzurlu olsun! Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Halil Aksu araştırmanın devamının Rusya’da operasyon olan hastalar …

Dokunaklı bir film seyredin ya da bol bol soğan doğrayın… Ruhunuz huzurlu olsun!

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Halil Aksu araştırmanın devamının Rusya’da operasyon olan hastalar üzerinde yapıldığını ve çok sansasyonel neticeler alındığını vurgulayarak, “Araştırmada aynı anda operasyon olan hastalar 3 gruba dağıldı. 1. gruba hiç ağlama seansı uygulanmadı, 2. gruba soğan kestirerek ağlama seansı uygulandı, 3. gruba dokunaklı film seyrettirilerek ağlama seansı uygulandı. Netice çok sansasyonel. Hiç ağlamayan ya da soğanla ağlayanların yaraları olağan süreçte iyileşirken, film seyrettirilerek ağlama seansı uygulatılan grubun yaraları olağan süreçten 12 gün evvel iyileşti. Bu da gösteriyor ki, vücudumuz ve ruhumuzun arınılmasında gözyaşları da görevlendirilmiştir. Bu neticelere göre ayrıca erkekler ağlamaz tezi de rafa kaldırıldı” diye konuştu.

Ömür boyu 10 kova gözyaşı
Amerika’da yapılan araştırmada, bir insanın yaşamı süresince 100 litre gözyaşı döktüğü, “erkekler ağlamaz” tezinin de çürütüldüğü bildirildi. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Halil Aksu, gözyaşının anatomi ve fizyolojini anlatmanın saatlere sığmayacağını ancak ağlama gözyaşları hakkında yapılan bilimsel araştırmalara göre bir insanın norman koşullarda 24 saatte 30 damla gözyaşı döktüğünü, bunun da yaşam boyu takribî 100 litre başka bir deyişle 10 kovaya eriştiğini söyledi.

Aksu, Minnesota Üniversitesi’nde yapılan araştırmada bir grup insana ‘dokunaklı film’ izlettirildiğini ve ağlama gözyaşlarının araştırıldığını belirten Aksu, “Aynı gruba soğan kestirilmiş ve soğana bağlı gözyaşları bir araya gelip araştırılmış ve neticeler çok sansasyonel çıkmıştır. Soğana bağlı gözyaşı su ve lipid ihtiva ederken, dokunaklı filme bağlı gözyaşlarında su ve lipid ilaveten analjezik ve beden için zehirli madde bir madde olan lösin ve enkafilin maddeleri de tespit edilmiştir” dedi.

Ulusal Gazete

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=47195&cat=220&dt=2007/12/10

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.