Kelepçe İle 60 Kilo Verdi

15.10.2023
256
Kelepçe İle 60 Kilo Verdi

Burdurlu iki çocuk annesi emekli öğretmen Semra Yalçın (49) bir yıl önce 120 kiloydu. İzmir’de midesine kelepçe taktırdı. Sıkı bir diyet ve spor yaparak 12 …

Burdurlu iki çocuk annesi emekli öğretmen Semra Yalçın (49) bir yıl önce 120 kiloydu. İzmir’de midesine kelepçe taktırdı. Sıkı bir diyet ve spor yaparak 12 ay içinde yarı yarıya indi. Yalçın yeni halinden çok memnun.

Kelepçeyle bir yılda 60 kilo

Kortizon tedavisi sonucu 120 kiloya çıkan Semra Yalçın çareyi midesine kelepçe taktırmakta buldu. Yalçın, spor ve diyetle bir yıl içinde 60 kiloya inmeyi başardı.

Burdur’da emekli öğretmen Semra Yalçın (49), midesine kelepçe taktırıp, sonrasında sıkı bir diyet ve spor yaparak 1 yılda 120 kilogramdan 60′a indi. Yalçın, kilolarının sebep olduğu şeker ve tansiyon hastalığından da kurtulmuş oldu. Burdur Lisesi’nden Sanat Tarihi Öğretmenliği yapıp dört yıl önce emekli olan iki çocuk annesi Semra Yalçın, iki yıl önce akut eklem romatizması hastalığına yakalandı. Yalçın’ın gördüğü kortizon tedavisi nedeniyle 80-90 kilo olan vücut ağırlığı bir kaç ay içerisinde 120 kiloyu buldu. Aşırı kiloları nedeniyle şeker ve yüksek tansiyon hastalıklarına yakalanan emekli öğretmen Yalçın, diyet yaptı, spora başladı ama bir türlü zayıflayamadı. Yalçın, sonunda İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Opr. Dr. Yasin Peker’in operasyonuyla midesine kelepçe taktırdı. Kelepçeyle yetinmeyen Semra Yalçın, doktorunun öğütlendiği gibi günde 3-5 litre su içti. Yavaş yavaş ve sık aralıkla yemek yedi. Günde 8-11 kilometre yürüdü. Ve sonunda kilolarının yarısından kurtuldu.

ESKİ FOTOĞRAFLARINI ATTI
Aynaya baktığında artık kendisini tanımakta bile güçlük çektiğini belirten emekli öğretmen şunları söyledi: Şişmanken günde iki paket sigara içiyordum, zayıflayınca sigarayı da bıraktım. Eskiden 50 adım atınca nefes nefese kalırken şimdi bir defada 10 kilometre yürüyebiliyorum. Şişman iken çekilen tüm fotoğraflarımı da attım. Ameliyatı gerçekleştiren Opr. Dr. Yasin Peker ise şu bilgileri verdi: Semra Hanım şu an ideal kilosunda. Ameliyat olup, zayıflamasaydı hastalıkları şu an onun için yedi kat daha fazla hayati risk oluşturacaktı. Kişi spor yaparsa sonuçlar çok daha başarılı oluyor.

SABAH / Erkan DOĞAN

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=2437&cat=220&dt=2006/10/09

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.