İşte gençliğin sırrı

24.10.2023
188
İşte gençliğin sırrı

Kim 10 ya da 20 yaş genç görünmek istemez ki. İşte bunun formülü… İnsanın kendi vücudundan alınan yağ dokuları, kök hücre bakımından zenginleştirildikten sonra yüze nakledilerek …

Kim 10 ya da 20 yaş genç görünmek istemez ki. İşte bunun formülü…

İnsanın kendi vücudundan alınan yağ dokuları, kök hücre bakımından zenginleştirildikten sonra yüze nakledilerek hem kırışıkları gidermek hem de cildi daha gergin ve parlak hale getirmek amacıyla kullanılmaya başlandı.

Özel bir hücresel tedavi merkezinde görevli Prof. Dr. Demir Tiryaki, yağ dokusundan elde edilen kök hücrelerin kemik iliğinden elde edilen kök hücreler kadar dönüşüm yeteneğine sahip olduğunu belirterek, bu hücrelerin, bulundukları doku ve organlardaki küçük hasarları giderdiğini söyledi.

Özellikle göbekten
Kök hücrenin en fazla göbek yağında bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Tiryaki, dolgu maddesi halinde kullanılan kök hücrelerinin cildi yenilediğini kaydetti. Prof. Dr. Tiryaki, “Kök hücre şu anda estetikte kullanılıyor, ama yakında vaktinden önce eskiyen herhangi bir organınızı da oluşturabileceksiniz” dedi.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. Osman Oymak da, “Kök hücreyle yapılan iyileştirmede hasta için kendi dokusundan yapılan malzeme kullanıldığı için ters reaksiyon vermiyor, sertlik yapmıyor. Ayrıca, kök hücreden zengin dokular konulduğu yerdeki dokuların karakteristiğini alıyor. Yani göz altındaki bir yağ dokusu neyse onun gibi davranmaya başlıyor. Çok başarılı bir yöntem” dedi.

Milliyet

Kaynak: http://www.haberturk.com/haber.asp?id=45332&cat=220&dt=2007/11/24

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.