İlaçlar çözüm değildir

16.02.2023
748
İlaçlar çözüm değildir

Milletimizin kendini mahvetmeye müteveccih yeme tutumunun tesirlerini eksiltmek emeliyle kesintisiz yeni ilaçlar piyasaya sunulmaktadır. Genellikle insanlar kırk-altmış sene süresince yiyeceklerle bedenlerini suistimal ettikten sonra hastalık …

Milletimizin kendini mahvetmeye müteveccih yeme tutumunun tesirlerini eksiltmek emeliyle kesintisiz yeni ilaçlar piyasaya sunulmaktadır. Genellikle insanlar kırk-altmış sene süresince yiyeceklerle bedenlerini suistimal ettikten sonra hastalık ortaya çıkınca rehabilitasyona başlamaktadır.

İlaç işletmeleri ve analistler obezite yaygınlığım önleye­cek ilaçlar geliştirmeye ve pazara sunmaya çabalamaktadırlar. Bu yaklaşım galibiyetsizliğe mahkumdur. Beden genellikle toksik tesirleri olan ilaçlan kullanmanın değerini her zaman öder. İlaçların tek toksik tesiri, “yan” tesirler değildir. Hekimler tıp mekteplerinin farmakolojiye giriş derslerinde tam ilaçların, yan tesirleri görülsün ya da görülmesin, değişik derecelerde toksik olduğunu bilmektedirler. Farmakoloji profesörleri bunun asla unutulmaması gerektiğini vurgularlar. Tıbbi maddeler kullanmakla, biyolojideki değişmez neden-netice kanunlarından kaçamazsınız.

Şayet harcamayı seçtiğimiz gıdalarda ehemmiyetli farklılık­ler yapmazsak, hekimlerin yazdığı ilaçlan kullanmak sıhhati­mızı iyileştirmeyecek ve ömrümüzü uzatmayacaktır. Reel anlamda sıhhatimizi gözetmek istiyorsak, onu bozacak neden­leri yok etmemiz gerekmektedir. Hastalığa neden olan yiye­ceklerle kendimizi suistimal etmeyi vazgeçmeliyiz.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.