Günde en az 5 ile 9 meyve yemelisiniz

28.02.2023
889
Günde en az 5 ile 9 meyve yemelisiniz

Dünya Sağlık Teşkilatı ve Sağlık Bakanlığı ihtarda bulundu. Kış mevsiminin yanaşması ile beraber çoğalış gösteren grip salgını, soğuk algınlığı ve enfeksiyon hastalıklarının önüne geçilmesi için meyve …

Dünya Sağlık Teşkilatı ve Sağlık Bakanlığı ihtarda bulundu.

Kış mevsiminin yanaşması ile beraber çoğalış gösteren grip salgını, soğuk algınlığı ve enfeksiyon hastalıklarının önüne geçilmesi için meyve tüketiminin ehemmiyetli olduğu belirtti.
Dünya Sağlık Teşkilatı ve Sağlık Bakanlığı, günde en az 5 ile 9 meyve harcanmasının beden mukavemetini çoğaldıracağını bildirdi.

Sıkça değişen hava sıcaklığı bedenimizi mukavemetsiz vazgeçebiliyor. Nezle ve grip gibi hastalıklar da bedeni böyle zamanlarda tutuyor. Bağışıklık sistemini güçlü ve mukavemeti yüksek yakalamanın yolu ise sağlıklı beslenme alışkanlığı ile başlıyor. Soğuk kış günlerine hazır ve sağlıklı bir beden için doğru vitaminleri almanın ehemmiyetine işaret eden uzmanlar, söz mevzusu vitaminlerin öncelikle meyve ve sebzeler ile bunların sularından alınmasını öneriyor. Uzmanlar, portakal, greyfurt, muz, vişne, kayısı, elma, şeftali gibi meyvelerin yenilmesi ya da bu meyvelerin sularının içilmesinin nezle ve grip gibi hastalıklara karşı bedenin çok daha mukavemetli olmasını sağladığını belirtiyor.

Kaynak: http://www.haberturk.com/saglik/haber/566851-gunde-en-az-5-ile-9-meyve-yemelisiniz

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.